Dnes se v této obci nachází barokní kostel sv. Václava, Slovácká chalupa - museum, knihovna, devítiletá základní škola spolu s mateřskou školou, Základní umělecká škola, kterou navštěvují převážně děti a to i ze širokého okolí a Penzion Václav. Také se tu nachází lokalita „Pod Čaganovem“, kde jsou umístěny slovácké búdy a vinice.
Obec je opravdu hodně kulturně založená. Každoročně se tu pořádají akce jako např. Svatováclavské hody, Zarážání hory, Zahrávky, Hodky, Dívčí vínek, Krojový výlet apod. Také jsou tu často výstavy různého druhu, ať už umění (např. obrazy, řezbářství), fotografií - i z cizích zemí, šití krojů a zahrádkářské výstavy. Každý rok se tu pořádá i letní kino a jednou za 2 roky Žně našich předků, kde se ukazují žně přesně tak, jak je dělali naši předkové.
(Zdroj: Wikipedie)
Jak ukazují archeologické nálezy nejstaršího původu, bylo území obce i jejího okolí osídleno Kelty. Tyto nálezy dokládají vysokou úroveň kulturních řemeslných výrobků. Keltové tu žili od 4. století př. Kr. Na začátku letopočtu byli vytlačeni germánskými kmeny Markomanů. V průběhu 6. století počaly na naše území pronikat první kmeny Slovanů.
Zatím nedovedeme přesně určit období, ve kterém byly Dolní Bojanovice založeny. Dá se předpokládat, že sv. Cyril a Metoděj putovali přes toto území z Mikulčic do Kyjova.
Nejstarší písemná zpráva o obci, psaná latinsky, pochází z roku 1196. Původně obec patřila pánům z Kunštátu.
Osídlení se soustřeďovalo kolem potoka Prušánka a podél cesty k dnešnímu Starému Poddvorovu.
Důležitým zdrojem příjmu vrchnosti bylo rybníkářství a vinařství. Obec a její okolí velmi trpělo četnými válečnými nájezdy, o čemž svědčí řada zaniklých osad např. Rupersdorf , Roztrhanice, Kapanice, Kuničky, Vsisko, Kukvice a Potvorovice.
Obec Dolní Bojanovice, která má necelých tři tisíce obyvatel, se svou historií, udržovanými tradicemi a současným bohatým kulturním životem, bude určitě zajímavým místem pro Vaše putování Jižní Moravou.
- Barokní kostel sv. Václava z roku 1734 V okolí obce je mnoho malých sakrálních architektonických památek, z nichž nejslavnější bude socha panny Marie z období baroka a sousoší Cyrila a Metoděje.