Datum a čas konání | Místo konání | Vstupenka |
---|---|---|
22.4.2015 19:00 | Městské divadlo Děčín | Vyprodáno |
Po úspěšných projektech Pink Floyd Classic, Symphonic Queen, Beatles Mania a Symphonic Rock Show se v novém pódiovém show dirigent Miloš Machek vydává se svým dynamickým týmem po stopách rocku, hard rocku, art rocku a funk rocku na tři světové kontinenty. V pestrém spektru nejslavnějších rockových legend (od počátků 60. let až k přechodu nového milénia) obsáhne „rolující rock“ kapely Anglie (Rolling Stones, Genesis, Led Zeppelin, Deep Purple, Yes), Irska (U2), Německa (Scorpions), Maďarska(Omega), Finska (Nightwish), Spojených států amerických (Van Halen, Toto, Red Hot Chili Peppers, Guns N´ Roses) a Austrálie (AC/DC).
Autor projektu Rolling Rock Miloš Machek se řadí k výrazným dirigentským osobnostem české hudby. Působil jako rozhlasový a televizní režisér, stálý dirigent Filharmonie Bohuslava Martinů, stálý host Národního divadla v Brně, šéfdirigent orchestru Moravského divadla v Olomouci, dirigent letních hudebních festivalů v Savojských Alpách a Francouzském středohoří a hudební ředitel mezinárodních dirigentských kurzů IMFC.
V současné době je Miloš Machek žádaným dirigentem především v oblasti symfonického crossoveru. Součástí těchto uměleckých aktivit jsou kompletní projekty včetně scénáře, režie a moderování.
Miloš Machek natočil pro domácí a zahraniční společnosti dvě desítky kompaktních disků. V popředí jeho tvorby stojí především komplet soudobé americké tvorby pro společnost Vienna Modern Masters. V Německu se Miloš Machek s Q VOXem společně představili téměř na všech největších hudebních scénách. S domácími i zahraničními orchestry dirigoval Miloš Machek ve většině zemí Evropy. Z největších hudebních center jmenujme alespoň Vídeň, Berlín, Mnichov, Paříž, Barcelonu nebo Madrid.
Haně Škarkové (soprán) původně učaroval klavír. Své středoškolské vzdělání ve Velké Británii zakončila veřejným provedením Čajkovského Klavírního koncertu b moll. K jejím uměleckým zájmům se přidalo brzo i nadšení pro kompozici. Svými skladbami se stala dokonce finalistkou soutěže Orchard Performance Challenge´97 na hudebním festivalu v Exeteru. Její dráha pěvecká se započala studiem na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V roce 2000 získala Cenu Aarona Coplanda a v roce 2002 Cenu Českého rozhlasu. Následovala bohatá koncertní a operní činnost na domácích i zahraničních scénách, například ve francouzském Laval s Orchestre National des Pays de la Loire (2004), dále Salamanca (Španělsko 2005), nebo také Odensee (Dánsko 2006). Uměleckou doménou Hany Škarkovéjsou je klasicistní operní i kantátová díla lyricko-koloraturního charakteru (především díla W. A. Mozarta), dále do jejího repertoáru spadají i díla 20. století (zejména Dmitrije Šostakoviče a Antona Weberna). Obdiv ke zpěvačce Montserrat Caballé ale také ke skupině Queen přivedl Hanu Škarkovou do projektu Symphonic Queen. Dirigent večera Miloš Machek si ji vybral pro její skvělou techniku, báječný hlas, smysl pro práci s detailem a její schopnost přenášet její energii z pódia na posluchače.
U Marka Olbrzymka (tenor) se po absolvování Janáčkovy akademie múzických umění v Brně projevila nejprve záliba v interpretaci staré hudby. Doplnil si tedy své pěvecké vzdělání na Staatliche Hochschule für alte Musik v Trossingenu. V dalších letech se pak pravidelně účastnil s velkým úspěchem projektů Académie baroque européenne d´Ambronay ve Francii. Jeho záliba v opeře (zejména v díle Leoše Janáčka) jej přivedla ke spolupráci i s francouzským Operním festivalem Aix-en-Provence (Realizace opery Příhody lišky Bystroušky). Období koncertní i operní činnosti střídalo pravidelně nahrávání operních děl Leoše Janáčka (pro anglickou BBC a Českou televizi), ale rovněž nahrávání soudobých skladeb slavné americké skladatelky Nancy Van de Vate pro společnost Vienna Modern Masters. Marek Olbrzymek se v roli Freddieho Mercuryho stal rovněž protagonistou společného projektu Miloše Machka a Q VOXu Symphonic Queen, poté i projektu Beatles Mania. Jeho záliba v britském a americkém rocku, perfektní znalost angličtiny se odráží i v pravidelném sólovém zpívání s rockovými skupinami Laputa a Kontrolla.
Mužský pěvecký ansámbl Q VOX ve složení Petr Julíček (tenor), Tomáš Badura (tenorbaryton), Tomáš Krejčí (baryton) a Aleš Procházka (bas) si získal velké mezinárodní renomé hlavně svými koncerty ve Spolkové republice Německo. Přestože jejich repertoár disponuje širokou "a capella" škálou období od renesance až k hudbě 21. století, ve spolupráci s dirigentem Milošem Machkem začali pravidelně a s úspěchem vystupovat na domácí půdě a také v zahraničí právě na symfonických projektech populárnějšího typu (In the Steps Of Gospel, Pink Floyd Classic, Symphonic Queen, Beatles Mania, Symphonic Rock Show). Prvním impulsem k této spolupráci se pravděpodobně stala i velká obliba jejich nejprodávanějšího CD Spirituals and Songs. Q VOX pravidelně koncertuje v České republice na samostatných koncertech, ale i v rámci hudebních festivalů (Smetanova Litomyšl, Svatováclavské hudební slavnosti, Moravský podzim, Expozice nové hudby, festival Mahler Jihlava, festival Janáčkovy Hukvaldy, Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou, České doteky hudby Praha). V zahraničí vystoupil soubor kromě jejich pravidelných koncertů v Německu také v Polsku, Estonsku, Francii, Holandsku a Izraeli. Odborná kritika pravidelně oceňuje nejen jejich pódiové emocionální nasazení, ale především jejich barevné a výrazové dispozice v polohách od "in natura" až ke skvělým falsetům.
Saxofonista Antonín Mühlhansl je dnes už multifunkčním instrumentalistou mezinárodní úrovně. Je členem saxofonového kvarteta Bohemia a orchestru B-Side Band. Jako sólista uplatňuje svoji znalost jazzu, popu a rocku nejen na koncertních pódiích, ale také stále častěji zejména v nahrávacích studiích.
Kytarista Jiří Sova je vyhledávaným sólistou multimediálních projektů. Disponuje brilantní technikou, hlubokým smyslem pro barvu a schopností okamžité improvizace. Jiří Sova je stálým členem orchestru Moravské filharmonie v Olomoucia uměleckým lídrem skupiny Gama.
Autor: Miloš Machek
Sólisté: Hana Škarková – soprán, Marek Olbrzymek – tenor
Vokály: Q Vox
Orchestr: Severočeská filharmonie Teplice
Dirigent: Miloš Machek
Městské divadlo Děčín
Teplická, 405 02, Děčín IV-Podmokly
Telefon:
+420 412 530 630
E-mail:
divadlo@divadlodecin.cz
Web:
www.divadlodecin.cz