KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
NĚKDO TO RÁD SEX
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
KVÍTEK MANDRAGORY
VALENTÝNSKÝ KONCERT BOHUŠE MATUŠE
Divadlo Broadway
Na Příkopě, 110 00, Praha 1
Telefon:
+420 225 113 311
E-mail:
info@divadlo-broadway.cz
Web:
http://www.divadlo-broadway.cz
Divadlo Broadway v centru města Prahy nabízí moderní lichoběžníkové jeviště s orchestřištěm a dvěma točnami a hledištěm s kapacitou 594 míst k sezení, z toho 136 je na balkóně. Pro VIP hosty je připraveno dvanáct balkónových lóží. Základem hereckého zázemí jsou tu šatny sólistů, šatny sboru, maskérna, místnost pro kostýmy a prádelna.
Strategická pozice v centru města je zárukou výborné dopravní dostupnosti. Nejbližšími stanicemi metra jsou Můstek a Náměstí Republiky. Stejně tak se sem můžete dostat i pěšky, krásnou procházkou historickou Prahou.
Na jevišti divadla Broadway už byly uvedeny muzikály na náměty děl slavných autorů i známých dějinných událostí. Mezi nimi Tři mušketýři, Hamlet, Kleopatra a další. V poslední době naplnil program na dlouhou dobu muzikál Mata Hari Michala Davida, ve kterém se objevuje například Martin Stropnický, Josef Vojtek, Marek Vašut, Aleš Háma a další. Kromě muzikálů slouží prostory divadla i k pronájmu na módní přehlídky, konference, přednášky a semináře.
Divadlo Broadway sídlí v suterénu pod pasáží v jedné z největších funkcionalistických staveb v pražském Starém Městě mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná. Budova byla postavena v letech 1936 až 1938 podle návrhu Bohumíra Kozáka a Antonína Černého. Nechaly ji postavit italské pojišťovny Assicurazoni Generali a Moldavia Generali. Na místě dnešního divadla bývalo původně kino, se kterým spolupracovala americká mediální společnost zaměřená na distribuci filmů Metro Goldwyn Mayer. Zdejší kinosál je jedním z posledních pražských, ve kterém se ještě projektovalo orchestřiště. To tam bylo především z toho důvodu, že se často před projekcemi nebo při slavnostních příležitostech hrály orchestrální předehry. Celkově bylo vybavení kina nadprůměrně kvalitní, byla tu kožená křesla, moderní projekční a zvuková technika, teplovzdušné vytápění a dokonce i zařízení pro nedoslýchavé.
První promítání tu proběhlo 9. září 1938. Z původního názvu Kino Broadway se krátce po otevření stalo kino Na Příkopě, později ještě vystřídalo názvy UFA-Viktoria, Sevastopol a po roce 1989 se vrátilo k původnímu názvu. Od té doby tedy fungovalo pod názvem Cinema Broadway. V osmdesátých letech se řadilo k nejnavštěvovanějším kinům v Praze. Po rekonstrukci v letech 1986–1987 byla snížena kapacita na 547 sedadel. Další modernizace kinosálu proběhla roku 1996, při ní bylo vylepšeno ozvučení.
Bezproblémový provoz kina byl poznamenán spory mezi nájemci kina a budovy. Majitelem domu byly České dráhy, které jej pronajaly společnosti Creseus a poté MICC Prague. Od Českých drah převzala budovu Správa železniční dopravní cesty. Problémy mezi nájemci pokračovaly, provozovatelé kina byli nakonec nuceni ustoupit a kino uzavřít. Tak se stalo roku 1999.
V roce 2001 se prostory kina dostaly do pronájmu společnosti Divadlo Broadway, ta jej za jeden rok přestavěla na divadlo. Vybudováno bylo moderní jeviště a technické zázemí. Dveře divadla se návštěvníkům otevřely v únoru 2002, první diváci zhlédli muzikál Kleopatra. V současnosti se divadlo nachází pod dvěma dvory a středním křídlem šestipatrového paláce Broadway.
-
Jakubské náměstí, 602 00, Brno
-
Rooseveltova, 602 00, Brno
-
Chelčického, 542 32, Úpice
-
Dlouhá, 500 01, Hradec Králové